728 x 90

4G по всій Україні вже у новому році?

4G по всій Україні вже у новому році?

Можливо, чекати на покриття 4G по всій країні не доведеться. НКРЗІ планує ще цього року дати можливість операторам будувати покриття на 800-900 Мгц

Всі оператори за 4 роки побудували велике 3G-покриття, чим надали швидкий інтернет близько 80% населення країни, але, що з приводу решти 20%, які проживають в маленьких селах та містечках? Коли чекати покриття доріг і залізниці?

Спершу, очікувалося, що частоти видадуть не раніше літа/осені 2020 року, а будівництво мережі почнеться не швидше весни 2021 року. Але, декілька днів тому, очільник УДЦР Олександр Животовський сказав, що вони планують ще до кінця цього року дати можливість операторам запустити 3G / 4G на 800-900 Мгц.

Є 2 проблеми по цих частотах: військові та Київстар.
10 Мгц у військових і майже весь спектр у Київстар. Компанія не хоче просто так віддавати ці частоти, тому що “у них найбільше абонентів” і їм потрібно найбільше частот. Але, регулятору така позиція не подобається. Простими словами, якщо у Київстара буде в рази більше частот, тим вище у нього буде швидкість 3G / 4G, ніж у конкурентів.

“Щодо 900-го діапазону хто говорить найбільше про технологічну нейтральность? Це говорить компанія” Київстар “, у якої найбільший спектр, і якщо відкрити цю частоту, забувши поки про перешкоди, то 3G там буде тільки у “Київстару”. Правильне це рішення? Думаю, неправильне, з одного боку, а з іншого – у “Київстару” теж є свої аргументи: “у нас 26 мільйонів абонентів, а у lifecell – 8. І тому нам треба більше частот”. Насправді ж там НЕ так багато частот. І якщо в 1800-му діапазоні ми сторгували всього 150 мегагерц (два сегменти по 75 МГц), то в 900-му їх два по 25 МГц, з яких дві п’ятірки зайняті військовими “, – прокоментував Олександр Животовський.

Операторам вигідніше і швидше будувати покриття саме на 900 Мгц, а не в 800. У всіх трьох операторів вже є діюче обладнання GSM-900, яке потрібно буде злегка оновити під LTE-900 або UMTS- 900, не потрібно буде ставити нові антени і орендувати нові майданчики. Це в рази прискорить будівництво і зменшить витрати, ніж будувати повністю з нуля нову мережу на 800 Мгц.

Автор статті: Ігор Чорняк
Стаття написана для сайту shop-gsm.ua
Перекладено на українську мову для порталу MZU

РЕКОМЕНДУЄМО

Прокоментуйте

Ваш email не буде показано іншим користувачам *

ОСТАННІ НОВИНИ

АВТОРИ

КОМЕНТАРІ