728 x 90

lifecell найдорожчий оператор в Україні – квартальні звіти операторів 2019

lifecell найдорожчий оператор в Україні – квартальні звіти операторів 2019

Київстар, Vodafone Ukraine і lifecell підвели фінансові підсумки за 1-й квартал 2019 року, чим трохи здивували.

Останні 2 роки прибуток операторів, через будівництво покриття 3G / 4G, значно зріс. Абоненти з кожним роком переходили на більш дорогі тарифні плани з більшою кількістю інтернет-трафіку.

За підсумками 2018 року, вперше в країні прибуток від мобільного інтернету перевищив прибуток від голосових викликів. Станом на 2018 рік, середній чек українського абонента був на рівні 60 грн/міс.

Нові частоти для 4G кардинально змінили картину для оператора lifecell. З “бюджетного оператора для студентів”, lifecell зайняв першу позицію по ARPU (середній дохід на одного абонента) – 67 грн. Київстар зайняв середню позицію з показником 60 грн на абонента, а Vodafone став “бюджетним” оператором з середнім чеком 55,4 грн на абонента в місяць.

Чому так вийшло, що у “Київстар”, у якого найдорожчі тарифні плани, середній чек на абонента менше ніж у lifecell. Справа в тому, що в мережі Київстару досі найбільше “дзвонилок”, які використовуються абонентами тільки для розмов. Такі абоненти платять за мінімальні тарифні плани, повністю відмовляючись від мобільного інтернету 3G / 4G.

lifecell зміг вибратися на перше місце шляхом оптимізації своєї абонентської бази. За річними звітами, оператор втрачає по 1 млн абонентів в рік, але збільшує прибуток. Це трапляється тому, що люди відмовляються від другої сім-картки, яку рідко поповнюють, тим самим, lifecell хоче позбутися “поличних sim-карт” і “примарних абонентів”.

Vodafone став народним, бюджетним оператором за рахунок великого вибору тарифних планів з різними цінниками, багато з яких доступні за акційною вартістю для деяких регіонів України.

Якщо дивитися по вартості тарифних планів у операторів, то статистика дійсно правдива. Тарифні плани lifecell починаються з ціни 100 грн / 4 тижні (тарифний план “Хайп”) і закінчуються ціною в 175 грн / 4 тижні за тарифний план “Лайфхак”. Тарифні плани Київстару стартують з ціни 75 грн / 4 тижні – “Безліміт Соцмережі”. Найдорожчий тарифний план від “синього” оператора обійдеться в 225 грн – “Максимальний безлім”, де повністю безлімітний 2G / 3G / 4G інтернет, 300 хв на інші мобільні мережі, 300 SMS на мобільні номери, безліміт в мережі і ряд різних послуг, як “Kyivstar Go Tv”.

У Vodafone мінімальний тариф – “Vodafone Family Plus” за 70 грн / 4 тижні. Максимальний тарифний план всього за 150 грн / 4 тижні – “SuperNet Unlim”, з 3 гб трафіку на день (після використання 3 гб, включається обмеження швидкості до 0,8 Мбіт / сек з безлімітним трафіком), безліміт на дзвінки в мережі, 200 хв на всі мережі по Україні і 30 хв дзвінків за кордон.

Також, варто зауважити, що нещодавно lifecell запустив бюджетний тарифний план за 40 грн в 4 тижні “Чотири безліміту”, який включає в себе 100 Мб трафіку на день, безлімітні дзвінки в мережі оператора, 30 хв на інші мережі по Україні, безлімітний трафік на Facebook, Telegram, Viber, Bip, WhatsApp, Skype, YouTube, а так само медіаплатформи: Megogo, OLLtv, DivanTV, 1 + 1 video.

Можливо, після запуску цього тарифного плану, lifecell почне конкурувати сам із собою і покаже зовсім іншу статистику за 2-й квартал.

Автор статті: Ігор Чорняк
Стаття написана для сайту shop-gsm.ua
Переведено на українську мову для порталу MZU

РЕКОМЕНДУЄМО

Прокоментуйте

Ваш email не буде показано іншим користувачам *

ОСТАННІ НОВИНИ

АВТОРИ

КОМЕНТАРІ